Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
niedziela, 12 lipca 2020

Aktualności
Sto dni promocji cashback na 100-lecie firmy Nikon
środa, 17 maja 2017 12:38    Drukuj Email

Z okazji 100 rocznicy założenia firmy, Nikon startuje z nową akcją „Sto dni promocji cashback”. Promocja będzie trwała od 15 maja do 22 sierpnia 2017 roku i obejmie obiektywy NIKKOR oraz lustrzanki formatu DX. Zgłoszenia można nadsyłać do 22 września br.

Jak można uzyskać zwrot pieniędzy w promocji Nikon cashback? Wystarczy zdecydować się na zakup produktu objętego promocją, a następnie wysłać zgłoszenie tradycyjną pocztą lub poprzez stronę nikon.pl/promocje. Do zgłoszenia powinny zostać dołączone: kupon promocyjny, kopia dowodu dokonania zakupu i karty gwarancyjnej oraz jeżeli produkt został zakupiony w sklepie internetowym, potwierdzenie przyjęcia zamówienia online.

Przy zakupie lustrzanek objętych promocją zwrot wynosi 215 zł, natomiast przy zakupie obiektywów od 130 zł do 900 zł. Każdy uczestnik może otrzymać zwrot za maksymalnie 2 produkty, 1 lustrzankę i 1 obiektyw.

Oferta promocyjna uwzględnia obiektywy NIKKOR oraz lustrzanki o formacie DX, jak na przykład aparat Nikon D3400, który każdemu ułatwi tworzenie spektakularnych zdjęć i podpowie trybem podręcznika jak udoskonalić to, co dobre. Ułatwi też dzielenie się nimi dzięki aplikacji SnapBridge zapewniając łączność aparatu ze smartfonem lub tabletem. Z kolei AF-S DX NIKKOR 18–300MM F/3.5–6.3G ED VR stanowi doskonałą propozycję dla użytkownika, któremu zależy na lekkości i możliwości fotografowania z różnych perspektyw. Natomiast obiektyw AF-P DX NIKKOR 70-300MM F/4.5-6.3G ED VR to doskonała propozycja dla osób, które chcą skorzystać z niezwykłych możliwości kreatywnej ekspresji związanych z wykorzystaniem teleobiektywu. Dzięki udoskonalonej konstrukcji i niewielkim wymiarom stanowi doskonałe uzupełnienie mniejszych lustrzanek cyfrowych Nikon formatu DX. Akcja „Sto dni promocji cashback” jest więc świetną okazją do wejścia w świat fotografii. Z promocji mogą skorzystać zarówno profesjonaliści, jak i początkujący miłośnicy fotografii.

Szczegóły i regulamin promocji dostępny na www.nikon.pl/promocje.

Nikon Cashback 201705

 

 

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 
Canon ogłasza europejską kampanię „Live For The Story”
środa, 17 maja 2017 12:28    Drukuj Email

Firma Canon ogłosiła rozpoczęcie kampanii ”Live For The Story”, której celem jest zmiana postrzegania marki wśród młodych użytkowników. Zintegrowana i wielokanałowa kampania obejmuje 19 rynków europejskich.

live

Idea „Live For The Story” zajmuje centralną pozycję we wszystkich komunikowanych treściach Canon. Jej celem jest inspirowanie użytkowników do tego, aby dostrzegać w życiu unikalne momenty, które mogą stać się ważnym wspomnieniem – niezależnie od okoliczności czy miejsca, w którym się znajdujemy.
– „Live For The Story” pozwala na nowo zdefiniować postrzeganie Canon, jako lidera na rynku kreatywnych rozwiązań obrazowania. Kampania ma uświadomić ambitnym, młodym użytkownikom, że za pośrednictwem fotografii sami mogą tworzyć inspirujące historie. To także okazja do pokazania, że każdy element ekosystemu Canon wspiera użytkowników, umożliwiając im wyrażenie swojego indywidualnego „Ja” – wyjaśnia Lee Bonniface, dyrektor ds. marketingu CIG, Canon.
Kapania w Polsce będzie prowadzona w kanałach społecznościowych, na stronach internetowych, w ramach współpracy z blogerami oraz z użyciem CRM. Każdy punkt kontaktu klienta z marką będzie teraz wsparty komunikacją opartą na koncepcji „Live For The Story” – opowiadania własnych historii poprzez doświadczenia użytkowników. Działania obejmą także stronę internetową firmy oraz kanały sprzedaży elektronicznej. Przygotowana przez londyńskie agencje VCCP oraz PHD kampania koncentruje się na prezentowaniu prawdziwych historii ludzi i inspirowaniu ich do odkrywania potencjału, jaki drzemie w fotografii. 


Na rynkach europejskich, przez pierwsze cztery tygodnie kampanii, działania promocyjne skupią się na obecności przekazu „Live For The Story” w telewizji, sieciach kinowych oraz mediach DOOH. Ma to na celu zbudowanie odpowiedniego zasięgu oraz podniesienie świadomości młodych użytkowników.
W ramach kampanii, Canon ogłosił także rozpoczęcie międzynarodowego konkursu 365 Dni Lata, który ma zachęcać do dzielenia się swoimi wakacyjnymi historiami za pośrednictwem obrazów. Ambasadorem akcji jest aktorka i autorka zdjęć Zoë Kravitz. Uczestnikiem konkursu może być każdy, kto poprzez fotografie chciałby opowiedzieć niecodzienną historię. Zdjęcia oznaczone hasztagiem #LiveForTheStory i odnośnikiem @CanonPolska oraz opatrzone opisem do 50 znaków (włączając w to hasztag i odnośnik) należy zgłaszać za pośrednictwem Instagrama, a na zwycięzcę czeka wyjątkowa nagroda*.
– Utrzymanie pozycji światowego lidera w branży, w której dochodzi do tak dynamicznych zmian, jest niezwykle ekscytujące. To również szansa, aby poprzez historie opowiedziane za pomocą fotografii docierać do coraz młodszych użytkowników – mówi Lee Bonniface. – Rozwiązania Canon dostarczają coś znacznie ważniejszego niż tylko zdjęcia. Tworząc spójny ekosystem rozwiązań, pozwalamy naszym klientom przechowywać najcenniejsze wspomnienia i opowiadać niezwykłe historie, np. poprzez topowe aparaty cyfrowe czy intuicyjne aplikacje chmurowe, takie jak Lifecake.
– Koncentrujemy się na tym, co najważniejsze – doświadczeniach naszych użytkowników. Kampania „Live For The Story” powstała właśnie po to, aby zainspirować ludzi do przeżywania każdej chwili i inspirowania innych do odkrywania swojego twórczego potencjału.
W europejską kampanię zaangażowani zostali także znani influencerzy i liderzy opinii. Dodatkowo, dla zwiększenia precyzyjnego dotarcia do określonych grup docelowych, w maju rusza także kampania digitalowa, obejmująca działania remarketingowe w sieci oraz na kanałach społecznościowych.
– Wykorzystane w kampanii „Live For The Story” materiały kreatywne zostały przygotowane przez młodych, obiecujących fotografów – przyznaje Lee Bonniface. „Dlatego wraz z rozpoczęciem kampanii, wszystkie elementy wizualne Canon staną się jeszcze bardziej atrakcyjne zarówno dla młodszych odbiorców, jak i tych stałych, lojalnych klientów marki”.
Więcej informacji o Live For The Story można uzyskać na stronie:
www.canon.pl/live-for-the-story/

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 
Canon wprowadza aktualizację dla lustrzanek EOS 5D Mark IV
czwartek, 20 kwietnia 2017 16:19    Drukuj Email

Firma Canon, uwzględniając sugestie globalnej społeczności profesjonalnych fotografów i filmowców, poinformowała o wprowadzeniu aktualizacji oprogramowania dla aparatu EOS 5D Mark IV. Aktualizacja dodaje profil filmowy Canon Log (C Log) – sztandarową funkcję znaną z linii kamer Canon Cinema EOS – który rozszerza zakres dynamiczny i zapewnia łatwiejszą korekcję kolorów.

Profil C Log zwiększa zakres dynamiczny podczas filmowania, przez co minimalizuje utratę szczegółów w najciemniejszych i najjaśniejszych obszarach obrazu. Wykorzystanie C Log w aparacie EOS 5D Mark IV pozwala uzyskać przy ISO 400 największy zakres dynamiczny równy 12 stopniom, umożliwiając filmowanie w trudnych warunkach oświetleniowych.

EOS 5D Mark IV-1

Dla zapewnienia maksymalnej elastyczności pracy podczas postprodukcji, C Log modyfikuje dane obrazu po jego zarejestrowaniu. W rezultacie operatorzy i filmowcy mogą łatwo dopasować barwy do materiałów nakręconych innymi kamerami, w tym innymi modelami Canon Cinema EOS. Materiał zarejestrowany z dowolnej kamery można łatwo dopasować w ramach jednego procesu korekcji barwnej, uzyskując spójną przestrzeń kolorów i wygląd.
Dodatkowo profil C Log redukuje szumy, zwłaszcza w zacienionych obszarach, które mogą pojawić się podczas korekcji barwnej. Aktualizacja daje większą swobodę podczas obróbki materiału i zapewnia precyzyjne kolory charakteryzujące się minimalną tendencyjnością.
Aktualizacja oprogramowania będzie dostępna za opłatą wyłącznie w autoryzowanych punktach serwisowych firmy Canon.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 
Canon zapowiada aktualizację oprogramowania dla profesjonalnych monitorów 4K
czwartek, 20 kwietnia 2017 16:14    Drukuj Email

Firma Canon poinformowała o wprowadzeniu aktualizacji oprogramowania dla trzech profesjonalnych monitorów 4K – DP-V1710, DP-V2410 i DP-V2420. Nowe funkcje to m.in. usprawnione opcje łączności z profesjonalnymi kamerami cyfrowymi oraz bardziej intuicyjna obsługa rejestrowanych materiałów wideo w trybie High Dynamic Range (HDR), która znacznie usprawnia pracę na planie filmowym.

DP-V2410

Aktualizacja umożliwia podgląd wideo 4K RAW rejestrowanego na profesjonalnych kamerach Canon EOS C700 i EOS C700 GS PL bezpośrednio na monitorze za pomocą jedynie kabla 3G-SDI, bez stosowania zewnętrznego urządzenia pośredniczącego.

Aktualizacja umożliwia dodatkowo podgląd wszystkich danych na temat materiału wideo nakręconego kamerami EOS C700, EOS C700 GS PL i EOS C300 Mark II poprzez wyświetlenie nastaw oraz metadanych z podłączonego urządzenia. Ponadto, podczas filmowania kamerą wyposażoną w obiektyw anamorficzny, aktualizacja daje możliwość włączenie kinowego współczynnika proporcji 2,39:1. Obie te funkcje umożliwiają wygodną akceptację ujęć podczas filmowania.

Dzięki aktualizacji użytkownicy nie muszą już dodawać LUT, aby zaakceptować obraz, co znacznie ułatwia pracę z materiałem. Cyfrowa kamera ARRI możne być po prostu bezpośrednio podłączona do monitorów DP-V170, DP-V2410 lub DP-V2420, aby wyświetlić wideo LOG C w trybie HDR.

Aktualizacja pozwala też jednocześnie oglądać ten sam obraz wideo 4K w trybie HDR i Standard Dynamic Range (SDR) na podzielonym pionowo ekranie, a także porównywać dwa zmniejszone obrazy obok siebie. Dodatkowo na obraz HDR możemy nałożyć kolory reprezentujące rzeczywistą luminancję obszaru wideo, co pozwala natychmiast zweryfikować rozkład luminancji.

Aktualizacja oprogramowania będzie dostępna od czerwca 2017 r. Demonstrację nowych funkcjonalności można będzie zobaczyć na stoisku firmy Canon (C4325) podczas targów National Association of Broadcasters Show (NAB) w Las Vegas w dniach 24-27 kwietnia 2017 r.

 

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 
Wiosenna promocja Canon: Kup lustrzankę cyfrową i odbierz atrakcyjne nagrody za 1 zł
wtorek, 18 kwietnia 2017 13:49    Drukuj Email

Firma Canon rozpoczyna wiosenną akcję promocyjną na wybrane modele pełnoklatkowych lustrzanek cyfrowych z rodziny EOS 5D oraz lustrzanki EOS 6D i EOS 7D Mark II. Tym razem, kupując jeden z aparatów objętych promocją można otrzymać za 1 zł tablet graficzny Wacom Intuos Pro Medium, Wacom Intuos Pro Small lub zestaw oświetlenia studyjnego Fomei.

Canon - Wiosenna Promocja

Pełna lista produktów promocyjnych oraz urządzeń znajduje się poniżej.

Aby skorzystać z promocji należy:
- W okresie 17.04.2017 - 30.06.2017 r. kupić produkt/-y promocyjne w wybranych sieciach sprzedaży (pełna lista sklepów poniżej).
- Do 15.07.2017 zarejestrować zakup poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.canon.pl/wiosennapromocja.
- Dołączyć (w formie elektronicznej) czytelny skan lub fotografię dowodu zakupu oraz kodu kreskowego wyciętego z opakowania produktu.

 

Lista produktów objętych promocją:

tab

Promocją objęte są produkty zakupione u następujących partnerów Canon:
Canon Pro Imaging Partners:

Aster/Fotostrada www.fotostrada.pl
BEIKS www.beiks.pl
Cyfrowe.pl www.cyfrowe.pl
Fotoforma www.fotoforma.pl
Foto-Plus www.fotoplus.pl
Optima www.fotomarzenie.pl
Proclub www.proclub.pl
PW Digital www.digital24.pl

Pozostałe sieci handlowe:
AB FOTO www.abfoto.pl
E-oko www.e-oko.pl
Euro RTV AGD www.euro.com.pl
Fotoaparaciki www.fotoaparaciki.pl
Fotojoker www.fotojoker.pl
Fotozakupy www.fotozakupy.pl
JB Multimedia www.jbmultimedia.pl
Komputronik www.komputronik.pl
KDM-Foto www.kdm-foto.com
Media Markt www.mediamarkt.pl
Mediaexpert www.mediaexpert.pl
Morele.net www.morele.net
Saturn www.saturn.pl
X-kom www.x-kom.pl

Dodatkowe informacje na temat promocji oraz regulaminy dostępne są na stronie www.canon.pl/wiosennapromocja.

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 
Obiektywny Kraków. Warsztaty fotograficzne
czwartek, 30 marca 2017 21:41    Drukuj Email

Tokina, wraz z fotowarsztaty.com oraz EIZO, zapraszają w weekend 22-23 kwietnia na warsztaty fotograficzne w Krakowie. Na czas zajęć będzie można bezpłatnie wypożyczyć obiektywy marki Tokina oraz filtry fotograficzne Hoya i Cokin.
Dwa dni bogate w kreatywne doznania, sporą dawkę praktycznej wiedzy fotograficznej oraz plenery znane i mniej znane, z czego nawet te znane miejsca będą pokazywane w niestandardowy sposób. Na zajęciach Będziesz mieć dostęp do sprzętu z oferty Tokina (obiektywy), Hoya i Cokin (filtry). Poznasz także zagadnienia związane z zarządzaniem barwą oraz kalibracją monitorów.
Na warsztatach zmierzymy się z kilkoma wybranymi tematami fotograficznymi (głównie street photo oraz m.in. architektura, urbex, nocne), opowiemy, jaki sprzęt jest najodpowiedniejszy do konkretnych zastosowań, obejrzymy przykłady zarówno złych jak i dobrych zdjęć, a następnie –wyposażeni w obiektywy Tokiny i filtry Hoya oraz Cokin – ruszymy w miasto. Na koniec zajęć omówimy wykonane zdjęcia, wskazując ich mocne i słabe strony. Klimatu fotografii przez duże „F” dopełni miejsce zajęć teoretycznych, profesjonalne Studio Quadralite przy ul. Bonarka 11
w Krakowie.


W czasie niedzielnej części teoretycznej (m.in. omówienie zdjęć wykonanych dzień wcześniej), odbędzie się też wykład dotyczący zarządzania barwą w fotografii, pokaz kalibracji oraz prezentacja monitorów graficznych EIZO.
Termin: 22-23 kwietnia 2017
Cena: 290 zł
Cena obejmuje:
• uczestnictwo w warsztatach;
• dostęp do portfolio obiektywów Tokina oraz filtrów Hoya;
• wykład dotyczący zarządzania barwą w fotografii, pokaz kalibracji;
• obiad w sobotę (restauracja);
• przekąski, napoje w niedzielę.


Więcej informacji:
www.fotowarsztaty.com
http://fotowarsztaty.com/tematy-miejsca-zajec/obiektywny-krakow-warsztaty-street-photo
Rezerwacje oraz wszelkie pytania można zgłaszać pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

fot-anna-orzylowska-04

fot-bozena-taranczewska-01

fot-kamil-gostek-05

fot-katarzyna-wolska-pociask-08

fot-kladka-bernatka-sh

fot-pawel-brzozowski-1

fot-pawel-brzozowski-2

fot-pawel-brzozowski-3

fot-pawel-brzozowski-4

fot-pawel-brzozowski-5

 

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 
Wyniki konkursu World Press Photo 2017
wtorek, 14 lutego 2017 11:20    Drukuj Email

Zdjęcie Roku 2016

Burhan Ozbilici

Fot. Burhan Ozbilici - ,,Zamach w Turcji''. Zdjęcie Roku 2016.
Fotografia Burhana Ozbilicia przedstawia trzymającego w rękach pistolet zabójcę ambasadora Rosji w Turcji Andrieja Karłowa. Zdjęcie zdobyło nagrodę dla najlepszej fotografii 2016 r. w konkursie World Press Photo. Do zamachu na rosyjskiego ambasadora doszło 19 grudnia ubiegłego roku podczas wernisażu w galerii sztuki w Ankarze.

Jury Grand Press Photo wybrało również najlepsze zdjęcia w kategoriach: Współczesne problemy; Życie codzienne; Wiadomości ogólne; Projekty długoterminowe; Natura; Ludzie; Sport; Bieżące wydarzenia.

 

2a Jonathan Bachma

Fot. Jonathan Bachman - "Zajmowanie stanowiska w Baton Rouge".
1. miejsce w kategorii "Współczesne problemy - zdjęcie pojedyncze".

 

2b Vadim Ghirda 

Fot. Vadim Ghirda - "Przeprawa migrantów".
2. miejsce w kategorii "Współczesne problemy - zdjęcie pojedyncze".

 

2c Daniel Etter

Fot. Daniel Etter - "Pułapka libijskich migrantów".
3. miejsce w kategorii "Współczesne problemy - zdjęcie pojedyncze".

 

2d Amber Bracken

Fot. Amber Bracken - "Stojąca skała".
1. miejsce w kategorii "Współczesne problemy - fotoreportaż".

 

2e Lalo de Almeida

Fot. Lalo de Almeida - ,,Ofiary wirusa Zika".
2. miejsce w kategorii "Współczesne problemy - fotoreportaż".

 

2f Peter Bauza

Fot. Peter Bauz - "Copacabana Palace".
3. miejsce w kategorii "Współczesne problemy - fotoreportaż".

 

3a Paula Bronstein

Fot. Paula Bronstein - "Ciche ofiary zapomnianej wojny".
1. miejsce w kategorii "Życie codzienne - zdjęcie pojedyncze".

 

3b Tiejun Wang

Fot. Tiejun Wang - "Pot czyni mistrza".
2. miejsce w kategorii "Życie codzienne - zdjęcie pojedyncze".

 

3c Matthieu Paley

Fot. Matthieu Paley - "Chiński Dziki Zachód".
3. miejsce w kategorii "Życie codzienne - zdjęcie pojedyncze".

 

3d Tomas Munita

Fot. Tomas Munita - "Kuba na krawędzi zmian".
1. miejsce w kategorii "Życie codzienne - fotoreportaż".

 

3e Elena Anosova

Fot. Elena Anosova - "Poza trasą".
2. miejsce w kategorii "Życie codzienne - fotoreportaż".

 

3f Francesco Comello

Fot. Francesco Comello - "Wyspa Zbawienia".
3. miejsce w kategorii "Życie codzienne - fotoreportaż".

 

4a Laurent Van der Stockt

Fot. Laurent Van der Stockt - "Ofensywa na Mosul".
1. miejsce w kategorii "Wiadomości ogólne - zdjęcie pojedyncze".

 

4b Santi Palacios

Fot. Santi Palacio - "Zostawiony".
2. miejsce w kategorii "Wiadomości ogólne - zdjęcie pojedyncze".

 

4c Noel Celis

Fot. Noel Celis - "Życie w najbardziej zatłoczonym więzieniu Filipin".
3. miejsce w kategorii "Wiadomości ogólne - zdjęcie pojedyncze".

 

4d Daniel Berehulak

Fot. Daniel Berehulak - "Zarzynają nas jak zwierzęta".
1. miejsce w kategorii "Wiadomości ogólne - fotoreportaż".

 

4e Sergey Ponomarev

Fot. Sergey Ponomarev - "Iracka bitwa o odbicie swoich miast".
2. miejsce w kategorii "Wiadomości ogólne - fotoreportaż".

 

4f Alessio Romenzi

Fot. Alessio Romenzi - "Nie bierzemy jeńców".
3. miejsce w kategorii "Wiadomości ogólne - fotoreportaż".

 

5a Valery Melnikov

Fot. Valery Melnikov - "Czarne dni Ukrainy".
1. miejsce w kategorii "Projekty długoterminowe".

 

5b Hossein Fatemi

Fot. Hossein Fatemi - "Irańska podróż".
2. miejsce w kategorii "Projekty długoterminowe".

 

5c Markus Jokela

Fot. Markus Jokela -"Table Rock w Nebrasce".
3. miejsce w kategorii "Projekty długoterminowe".

 

6a Francis Pérez

Fot. Francis Pérez - "Uwięziona Karetta".
1. miejsce w kategorii "Natura - zdjęcie pojedyncze".

 

6b Nayan Khanolkar

Fot. Nayan Khanolkar - "Wielki kot na moim podwórku".
2. miejsce w kategorii "Natura - zdjęcie pojedyncze".

 

6c Jaime Rojo

Fot. Jaime Rojo - "Monarchy na śniegu".
3. miejsce w kategorii "Natura - zdjęcie pojedyncze".

 

6d Brent Stirton

Fot. Brent Stirton - "Nosorożcowe wojny".
1. miejsce w kategorii "Natura - fotoreportaż".

 

6e Ami Vitale

Fot. Ami Vitale - "Pandy wychodzą na wolność".
2. miejsce w kategorii "Natura - fotoreportaż".

 

6f Bence Máté

Fot. Bence Máté - "Teraz mnie widzisz".
3. miejsce w kategorii "Natura - fotoreportaż".

 

7a Magnus Wennman

Fot. Magnus Wennman - "Co IS zostawiła w tyle".
1. miejsce w kategorii "Człowiek - zdjęcie pojedyncze".

 

7b Robin Hammond

Fot. Robin Hammond - "Modlitwa o cud".
2. miejsce w kategorii "Człowiek - zdjęcie pojedyncze".

 

7c Kristina Kormilitsyna

Fot. Kristina Kormilitsyna - "Wierność".
3. miejsce w kategorii "Człowiek - zdjęcie pojedyncze".

 

9M Michael Vince Kim

Fot. Michael Vince Kim - "Aenikkaeng".
1. miejsce w kategorii "Człowiek - fotoreportaż".

 

7e Antonio Gibotta

Fot. Antonio Gibotta - "Enfarinat".
2. miejsce w kategorii "Człowiek - fotoreportaż".

 

7f Jay Clendenin

Fot. Jay Clendenin - "Olimpijczycy".
3. miejsce w kategorii "Człowiek - fotoreportaż".

 

8a Tom Jenkins

Fot. Tom Jenkins - "Wielki narodowy bieg z przeszkodami".
1. miejsce w kategorii "Sport - zdjęcie pojedyncze".

 

8b Cameron Spencer

Fot. Cameron Spencer - "Nurkowanie".
2. miejsce w kategorii "Sport - zdjęcie pojedyncze".

  

8c Kai Oliver Pfaffenbach

Fot. Kai Oliver Pfaffenbach - "Złoty uśmiech Rio".
3. miejsce w kategorii "Sport - zdjęcie pojedyncze".

 

8d Giovanni Capriotti

Fot. Giovanni Capriotti - "Chłopcy pozostaną chłopcami".
1. miejsce w kategorii "Sport - fotoreportaż".

 

7d Michael Hanke

Fot. Michael Hanke - "Mistrzostwa młodych w szachach".
2. miejsce w kategorii "Sport - fotoreportaż".

 

8f Darren Calabrese

Fot. Darren Calabrese - "Atletka adeptka".
3. miejsce w kategorii "Sport - fotoreportaż".

 

9a Jamal Taraqai

Fot. Jamal Taraqai - "Wybuch bomby w Pakistanie".
1. miejsce w kategorii "Bieżące wydarzenia - zdjęcie pojedyncze".

 

9b Abd Doumany

Fot. Abd Doumany - "Lekarze pomagają rannej dziewczynce".
2. miejsce w kategorii "Bieżące wydarzenia - zdjęcie pojedyncze".

 

9c Felipe Dana

Fot. Felipe Dana - "Bitwa o Mosul".
3. miejsce w kategorii "Bieżące wydarzenia - zdjęcie pojedyncze".

 

9d Burhan Ozbilici

Fot. Burhan Ozbilici - "Zabójstwo w Turcji".
1. miejsce w kategorii "Bieżące wydarzenia - fotoreportaż".

 

9e Ameer Alhalbi

Fot. Ameer Alhalbi - "Ocaleni z gruzu".
2. miejsce w kategorii "Bieżące wydarzenia - fotoreportaż".

 

9f Mathieu Willcocks

Fot. Mathieu Willcocks - "Śródziemnomorskie migracje".
3. miejsce w kategorii "Bieżące wydarzenia - fotoreportaż"

 

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 
Obiektyw za 1 zł do aparatu Fujifilm X-M1
poniedziałek, 03 listopada 2014 18:03    Drukuj Email

Od 31 października do 17 listopada 2014 trwa wyjątkowa promocja organizowana przez FUJIFILM Europe GmbH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce a dotycząca aparatu Fujifilm X-M1Przy zakupie korpusu z obiektywem Fujinon XC 16-50 mm f/3.5-5.6 OIS, drugi obiektyw - Fujinon XF 27 mm f/2.8 - można dokupić za 1 zł.

fujifilm1

Sugerowana cena aparatu Fujifilm X-M1 z obiektywem XC 16-50 mm wynosi 2299 PLN brutto.

Promocja trwa do 17 listopada 2014 roku lub do wyczerpania zapasów.

fujifilm

Partnerzy promocji:
CHORZÓW, FOTOLAND-EXTREME, ul. Wolności 5
GDAŃSK, CYFROWE.PL, ul. Kartuska 149
GDYNIA, SKLEP MAT JAN SIKORA, ul. Władysława IV 47
KATOWICE, CYFROWE.PL, ul. Warszawska 61
KATOWICE, FOTO-PLUS, ul. Warszawska 36
KATOWICE, MEDIA MARKT, ul. Alpejska 67
KRAKÓW, FOTO-PLUS, ul. Studencka 6
KRAKÓW, SATURN, ul. Pawia 7
POZNAŃ, FOTOMA S.C., ul. Półwiejska 35
POZNAŃ, RAYS FOTO, ul. Kościelna 39F/15
POZNAŃ, DIGITAL24, ul. Bułgarska 2A
POZNAŃ, CYFROWE.PL, ul. Głogowska 38
SZCZECIN, CYFROWE.PL, ul. Błogosławionej Królowej Jadwigi 20
TARNOWSKIE GÓRY, FOTOZAKUPY.PL, ul. Krakowska 2
TARNÓW, CENTRUM FOTOGRAFII - PIOTR GRZYB, Przecznica Strusińska 6
WARSZAWA, ADSTUDIO SP. Z O.O., ul. Lwowska 2A / 5
WARSZAWA, E-OKO, ul. Puławska 10/32
WARSZAWA, INTERFOTO, ul. Wawelska 7A
WARSZAWA, PROCLUB, ul. Żytnia 15
WARSZAWA, CYFROWE.PL, C.H. LAND, lokal 193, ul. Wałbrzyska 11
WROCŁAW, DIGITAL24, C.H. SYLWIA, ul. Krakowska 1
WROCŁAW, SKY TOWER FUJIFILM, SKY TOWER, ul. Powstańców Śląskich 73-95
WROCŁAW, FOTO-MASTER, ul. Odrzańska 24-29/2
WROCŁAW, SATURN C.H. Pasaż Grunwaldzki, Pl. Grunwaldzki 22
WROCŁAW, SATURN C.H. Magnolia Park, ul. Legnicka 52

 

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 
Rozpoczął się festiwal fotografii „Warsaw Photo Days 2014”
piątek, 24 października 2014 10:33    Drukuj Email

Festiwal fotografii Warsaw Photo Days powstał w 2013 roku z inicjatywy Okręgu Warszawskiego ZPAF, będącego jednocześnie organizatorem festiwalu. Pierwsza edycja odbyła się w październiku 2013. 

Festiwal jest zaplanowany jako miejsce spotkań i prezentacji różnorodnych form fotografii, zarówno z perspektywy historycznej, jak i działań współczesnych.

Tematem tegorocznej, drugiej edycji festiwalu, jest szeroko rozumiana IDENTYFIKACJA.

W Programie Głównym zaprezentowane zostaną trzy wystawy zbiorowe, podczas których pokazane zostaną wyjątkowe fotografie wybitnych polskich artystów.

Pierwsza z wystaw, „Rozpoznanie”, skupia się na kwestii fotografii typologicznej - w której autor rejestruje powtarzające się motywy - wciąż doskonale sprawdzającej się w portretach.

Wystawa „Sygnatura” będzie subiektywnym przeglądem działań na papierze, odbitce czy negatywie, w wyniku których powstają unikalne dzieła fotograficzne stające się sygnaturą - autorskim stemplem.

Tematem trzeciej z wystaw - „Miejsca naznaczone” - są znaki obecności, ślady wydarzeń, piętna odciśnięte na różnych fragmentach przestrzeni. Nie zawsze pozostają one widoczne, a jeśli nawet, to nie zawsze są czytelne dla przybysza. Fotograficzne obrazy tych miejsc mogą kusić oko, uwodzić odbiorcę elementami estetyki, kompozycją, barwą, grą form, ale to tylko opakowanie skrywające głęboko to, co naprawdę jest ważnym doświadczeniem tego miejsca.

ROZPOZNANIE - Nowe Miejsce, Al. Jerozolimskie 51 lok. 2, Warszawa
Wernisaż w piątek 24 października 2014 o godz. 18:00, ekspozycja do 23 listopada 2014
po wernisażu o godz. 19:00 zagrają muzycy z Warsaw Electronic Festival
Kuratorki: Joanna Kinowska, Dominika Kucner
Artyści: Tomek Albin, georgia Krawiec, Marcin Kaliński, Michał Korta, Rafał Milach, Maciek Nabrdalik, Bartosz Nowicki, Karol Radziszewski, Ilona Szwarc.
Spotkanie z artystami i kuratorkami na wystawie w czwartek 30 października o godz. 18:00

SYGNATURA - Galeria Kordegarda, Krakowskie Przedmieście 15, Warszawa
Wernisaż w czwartek 13 listopada o godz. 18:00, ekspozycja do 30 listopada 2014
Kuratorka: Katarzyna Majak; współpraca merytoryczna: Piotr Szpilski
Artyści: Dorota Buczkowska, Zbigniew Dłubak, Łódź Kaliska, Natalia LL, Andrzej Partum, Andrzej Pawłowski, Józef Robakowski, Andrzej Różycki, Zygmunt Rytka, Piotr Szpilski, Leszek Wesołowski, Bartek Wieczorek.
Spotkanie z artystami i kuratorką na wystawie w piątek 14 listopada o godz. 17:00

MIEJSCA NAZNACZONE - Stara Galeria ZPAF, Plac Zamkowy 8, Warszawa
Wernisaż w sobotę 25 października o godz. 17:00, ekspozycja do 23 listopada 2014
Kurator: Andrzej Zygmuntowicz
Artyści: Anita Andrzejewska, Wojciech Beszterda, Joanna Chudy, Michał Dąbrowski, Andrzej Dobosz, Andrzej Górski, Prot Jarnuszkiewicz, Marcin Jastrzębski, Maciej Jeziorek, Karolina Jonderko, Maciek Nabrdalik, Paweł Żak.
Spotkanie z artystami i kuratorem na wystawie w niedzielę 26 października o godz. 12:00

PROGRAM OPEN - SLIDELUCK WARSAW I
W ramach tegorocznej edycji Warsaw Photo Days zapraszamy na pierwszą edycję Slideluck Warsaw I - opatrzony tłem muzycznym publiczny pokaz wybranych, w formule konkursowej zestawów fotograficznych lub multimedialnych połączony ze składkowym poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim.
Slideluck Warsaw będzie pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej pokazem według sprawdzonej na świecie formuły. Na 1 edycję Slideluck Warsaw Karolina Wiercigroch z Dine and Dash przygotuje kulinarne niespodzianki, uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić stoisko Yelpa i zakręcić yelpowym kołem fortuny. (Slideluck jest wydarzeniem składkowym - zachęcamy do przynoszenia jedzenia by dzielić się z innymi i przyprowadzenia znajomych - wstęp wolny)

POKAZ PRAC WSZYSTKICH FINALISTÓW SLIDELUCK WARSAW I
Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25, Warszawa (była siedziba Traffic)
W niedzielę 26 października 2014 o godz. 16:00
Kuratorzy: Maria Teresa Salvati (Slideluck, Slideluck Europe), Grzegorz Kosmala (doc! photo magazine i contra doc!), Katarzyna Majak (Warsaw Photo Days, Slideluck Warsaw)

WYSTAWA ZWYCIĘZCY SLIDELUCK WARSAW I : Michał Adamski „Skrywana Rzeczywistość”
Galeria Obok ZPAF, Plac Zamkowy 8, Warszawa
Wernisaż w sobotę 25 października o godz. 18:00, ekspozycja do 23 listopada 2014
Kuratorka: Katarzyna Majak

zaprosz-wpd

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE WARSAW PHOTO DAYS 2014
Wydarzenia towarzyszące są integralną częścią festiwalu. W tym roku zaplanowaliśmy aukcję polskiej fotografii w ramach 13. Edycji projektu Fotografia Kolekcjonerska. Będzie to znakomita okazja, aby nabyć fotografie wybitnych polskich artystów. Częścią festiwalu będzie także cieszący się dużym powodzeniem cykl spotkań p. t. „Wszyscy jesteśmy fotografami vol. 2“, skierowanych do miłośników fotografii. Cykl został pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego opracowany przez artystów, kuratorów, dziennikarzy, animatorów kultury, historyków sztuki.
Podobnie jak rok temu podczas Warsaw Photo Days odbędą się warsztaty fotograficzne, spotkania autorskie i wykłady (m. in. Karoliny Puchały-Rojek "Najchętniej poświęciłbym się fotografii" - o twórczości Wojciecha Zamecznika czy Agnieszki Pajączkowskiej i Moniki Szewczyk-Wittek „Album rodzinny XX wieku, fotografie z Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią”).
Nowością w tej edycji będzie konkurs Many Hands, skierowany do młodych artystów (do 35 roku życia). Ma on na celu promocję młodych talentów oraz idei kolekcjonowania sztuki. Wybrana przez jury zwycięska praca zostanie zakupiona do prywatnej kolekcji fotografii Many Hands Make Light Work. Więcej informacji na stronie www.manyhands.pl

AUKCJA 13. EDYCJI PROJEKTU FOTOGRAFIA KOLEKCJONERSKA
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2, Warszawa
W niedzielę 26 października 2014 o godz. 19:00
Kuratorka i koordynatorka projektu: Katarzyna Sagatowska; współpraca kuratorska: Maga Sokalska

WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI VOL. 2
Bar Studio, Plac Defilad 1, foyer Teatru Studio, PKiN, Warszawa
Środy 29 października i 12 listopada 2014
Autorki i koordynatorki cyklu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Zaproszeni goście:
Kuba Dąbrowski (29.10 o godz. 20:30) – Kogo widzimy, czyli portret w fotografii
Mikołaj Grynberg (12.11 o godz. 18:00) – O życiu, czyli osobiste projekty fotograficzne

WYKŁADY, SPOTKANIA
w Starej Galerii ZPAF, Plac Zamkowy 8, Warszawa
* we wtorek 4 listopada o godz. 18:00
„Album rodzinny XX wieku, fotografie z Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA
i Domu Spotkań z Historią” – prowadzenie Agnieszka Pajączkowska, Monika Szewczyk-Wittek
* w niedzielę 16 listopada o godz. 17:00
Prezentacja projektu Wielkopolska / teraz, spotkanie z artystami: Mariuszem Foreckim, Michałem Adamskim (zwycięzca Slideluck Warsaw), Adrianem Wykrotą (finalista Slideluck Warsaw), Andrzejem Doboszem
* we wtorek 18 listopada o godz. 18:00
"Najchętniej poświęciłbym się fotografii" - o twórczości Wojciecha Zamecznika – prowadzenie Karolina Puchała-Rojek (Fundacja Archeologia Fotografii)
* w piątek 21 listopada o godz. 18:00
Identyfikacja: Miasto. Kolekcja Wrzesińska – prowadzenie Aleksandra Śliwczyńska-Kupidura

POKAZ SPECJALNY FILMU KAROLA RADZISZEWSKIEGO „KSIĄŻĘ”
KINO. LAB Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2
W poniedziałek 10 listopada o godz. 20:00

FINISAŻ WARSAW PHOTO DAYS 2014
KINO. LAB Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2
W niedzielę 23 listopada o godz. 18:00
Pokaz filmów m. in. Józefa Robakowskiego, Pawła Kwieka, Joanny Zastróżnej
(warszawska premiera filmu Molehill) ; Ogłoszenie zwycięzcy konkursu Many Hands

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 


Strona 1 z 13