Miesięcznik Foto należy do opiniotwórczego stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association)
TIPA
niedziela, 12 lipca 2020

Nikon - lornetki astronomiczne WX 7x50 IF i WX 10x50 IF
niedziela, 09 kwietnia 2017 21:17    Drukuj Email

Firma Nikon z dumą ogłasza wprowadzenie na rynek serii wyjątkowych lornetek astronomicznych WX 7x50 IF i WX 10x50 IF – modeli wieńczących stulecie doskonałości optycznej. Za sprawą bezprecedensowo szerokiego pola widzenia i najwyższej jakości optyki, seria lornetek Nikon WX zabiera obserwatora w podróż do gwiazd, mgławic i galaktyk rozsianych po całym niebie.

179584 wx750

Lornetki Nikon WX 7x50 IF i WX 10x50 IF - do obserwacji astronomicznych
Zaprojektowane z myślą o wymagających amatorach astronomii, lornetki te wyposażone są w korektor krzywizny pola, który kompensuje jego kształt, dając doskonałą ostrość obrazu w całym, ogromnym polu widzenia. Całkowite wewnętrzne odbicie światła i jego wysoka transmisja w pryzmatach Abbe-Koeniga zapewniają wyjątkowo wysoką jasność obrazu dopełniającą optyczne walory ultraszerokiego pola widzenia.

Lornetki Nikon WX 7x50 IF i WX 10x50 IF - do obserwacji astronomicznych
Każdy tubus wyposażony został w trzy soczewki ze szkła ED (o niskiej dyspersji), które zapewniają kontrastowy obraz o wysokiej rozdzielczości pozbawiony aberracji chromatycznej. Pozwoli to ujrzeć subtelne różnice kolorystyki obiektów „głębokiego nieba”, również na obrzeżach pola widzenia. Dla bardziej kontrastowego obrazu, wszystkie soczewki i pryzmaty pokryto wysokiej jakości wielowarstwowymi powłokami antyodblaskowymi, zapewniającymi najwyższą możliwą transmisję światła w całym paśmie widzialnym.

179586 nbigmini WX 7x50 IF rear side

Lornetki Nikon WX 7x50 IF i WX 10x50 IF - do obserwacji astronomicznych
Aby zaoferować wszystkim obserwatorom – niezależnie od tego, czy noszą okulary – znakomite doznania wizualne, konstruktorzy lornetek Nikon WX poradzili sobie z poważnym wyzwaniem projektowym, oferując duże odsunięcie źrenicy wyjściowej w połączeniu z bardzo dużym polem widzenia okularów. Lornetki WX 7x50 IF posiadają pozorne pole widzenia 66,6° oraz odsunięcie źrenicy wyjściowej 17,7 mm. Lornetki WX 10x50 IF posiadają pozorne pole widzenia 76,4° oraz odsunięcie źrenicy wyjściowej 15,3 mm. Odlew magnezowy sprawia, że korpus jest zarazem lekki i solidny, podczas gdy obrotowo-przesuwne gumowe muszle oczne umożliwiają wygodne korzystanie z lornetki – bez względu na czas trwania obserwacji nieba.

Dzięki unikalnej kombinacji wielkości źrenicy wyjściowej, wielkości pola widzenia oraz mobilności, lornetki te stanowią doskonałą alternatywę dla małych refraktorów klasy „wide field” używanych z nasadkami bino. Warto zauważyć, że żadna kombinacja małego refraktora, nasadki bino i wymiennych okularów nie oferuje tak jasnego, szerokiego pola widzenia całkowicie pozbawionego winietowania.

Lornetki Nikon WX 7x50 IF i WX 10x50 IF - do obserwacji astronomicznych
Oba modele dostępne są w ekskluzywnych edycjach z okazji setnej rocznicy, opatrzonych logo jubileuszu wydrukowanym na podstawie przegubu, oznakowanych wygrawerowanym numerem seryjnym na górnej powierzchni przegubu oraz wyposażonych w specjalny skórzany pasek WX upamiętniający 100-lecie istnienia firmy. Edycje trafią do sprzedaży w ograniczonej łącznej liczbie maksymalnie 100 sztuk obu modeli razem.

179587 nbigmini WX 10x50 IF front

Najważniejsze cechy

Wykorzystanie okularów o najwyższej jakości optyki pozwala uzyskać superszerokie pole widzenia. Zminimalizowanie astygmatyzmu i zjawiska komy przekłada się na ostry obraz, przy jednoczesnym utrzymaniu jego ostrości do brzegu pola widzenia. Nie dostrzegając diafragmy, można poczuć się jak po ”zanurzeniu” w obrazie lub podczas spaceru kosmicznego po niebie pełnym gwiazd.
Korektor krzywizny pola kompensuje płaskość obrazu dawanego przez obiektyw co zapewnia uzyskanie punktowych obrazów gwiazd w całym polu widzenia. W praktyce oznacza to uzyskanie zasięgu gwiazdowego zbliżonego do teoretycznego, a obiekty o charakterze rozciągłym, jak mgławice, galaktyki czy komety, będą szczególnie dobrze widoczne.
Dzięki zastosowaniu trzech soczewek ED (o superniskiej dyspersji) w każdym tubusie, aberracja chromatyczna w całym polu widzenia korygowana jest szczególnie skutecznie, co pozwala uzyskać kontrastowy obraz o wysokiej rozdzielczości.
Dla bardziej naturalnego i kontrastowego obrazu o jednolicie wysokiej transmisji światła w całym paśmie widzialnym, wszystkie soczewki i pryzmaty pokryto wysokiej jakości wielowarstwowymi powłokami antyodblaskowymi. Umożliwiają one wierne odwzorowanie subtelnej kolorystyki obiektów nocnego nieba.
Aby osiągnąć jeszcze jaśniejsze pole widzenia zastosowano pryzmaty Abbe-Koeniga działające zgodnie z zasadą całkowitego wewnętrznego odbicia, a więc nie powodując strat światła. Umożliwi to osiągnięcie zasięgu gwiazdowego zbliżonego do teoretycznego.
Użycie specjalnej powłoki korygującej na powierzchniach dachowych w pryzmatach Abbe-Koeniga – kompensującej przesunięcia fazowe światła odbijanego wewnątrz pryzmatów – pozwala otrzymać obraz o wysokim kontraście i rozdzielczości.
Konstrukcja optyczna, której zaletą jest zarówno superszerokie pole widzenia, jak i duże odsunięcie źrenicy wyjściowej. Wyjątkowo szerokim polem widzenia mogą wygodnie i w pełnym zakresie cieszyć się również osoby noszące okulary.
Wszystkie soczewki i pryzmaty zostały wykonane ze szkła optycznego niezawierające arsenu ani ołowiu.
Obrotowo-przesuwne gumowe muszle oczne z blokowaniem ustawienia w sześciu pozycjach ułatwiają przystawienie lornetki do oczu w odległości odpowiedniej do objęcia wzrokiem całego pola widzenia.
Pierścień korekcji dioptrażu ze wskaźnikiem ułatwiającym regulację ostrości.
Wodoszczelna konstrukcja, która nie ulegnie uszkodzeniu w przypadku zanurzenia w wodzie na maksymalną głębokość 5 metrów przez 10 minut. (W warunkach testowych firmy Nikon. Lornetki nie są przeznaczone do użytkowania pod wodą).
Hermetyczna, wypełniona azotem konstrukcja korpusu, która nie dopuszcza do zaparowania wnętrza systemu optycznego i przeciwdziała rozwojowi pleśni, nawet przy znacznych wahaniach temperatury.
Solidny, a jednocześnie lekki korpus ze stopu magnezu ułatwia obserwację „z ręki”.
Na obiektywach można zamontować filtry w rozmiarze 55 mm (P=0,75).
Lornetki wyposażono w adapter do statywu (TRA-4) umożliwiający bezpieczne zamocowanie na statywie lub montażu paralaktycznym.

 

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 
Nowe mini statywy fotograficzne marki Genesis
poniedziałek, 27 lutego 2017 20:02    Drukuj Email

Firma Next77, wyłączny dystrybutor marki Genesis w Polsce, informuje, że wprowadziła do sprzedaży nowe produkty z linii Base –statyw fotograficzny Genesis Base Mini ABT Kit oraz statyw stołowy Genesis Base T-1. Wszystkie produkty z linii Genesis Base objęte są sześcioletnią gwarancją producenta.

Genesis Base Mini ABT Kit

Genesis Base Mini ABT Kit, mniejszy odpowiednik zestawu ABT Kit, przeznaczony jest do makrofotografii oraz fotografii przyrodniczej. Składa się ze statywu Mini ABT i głowicy kulowej ABH-36. Jest bardzo poręczny i kompaktowy. Został wykonany z aluminium i charakteryzuje się małą wagą, wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, długoletnią żywotnością i nowoczesnym designem. Długość każdej nogi regulowana jest za pomocą 3 zatrzasków. Z kolei kolumna centralna, która w razie potrzeby może zostać odwrócona (do fotografii makro), regulowana jest przy użyciu pierścienia. Gumowe nasadki nóg zapewniają przyczepność statywu na śliskim podłożu.

Genesis Base Mini ABT Kit 1

Genesis Base Mini ABT Kit 2

 

Genesis Base Mini ABT Kit 3

 

Genesis Base Mini ABT Kit 5
Genesis Base Mini ABT Kit 8

Genesis Base Mini ABT 1Głowica kulowa ABH-36 została wykonana z lekkiego i wytrzymałego stopu aluminiowo-magnezowego, a dzięki obrotowej podstawie ze skalą sprawdzi się podczas panoramowania. Mocowanie szybkozłączki jest kompatybilne ze standardem Arca-Swiss i zostało wyposażone w dwie poziomice. ABH-36 mocowana jest do statywu za pomocą śruby 3/8”. Do zestawu dołączane jest miękkie etui na statyw.

Sugerowana cena detaliczna Genesis Base Mini ABT Kit - 245 zł


Genesis Base T-1  Statyw stołowy

Genesis Base T-1 to lekki i bardzo stabilny statyw stołowy. Został wykonany ze stosowanych w lotnictwie stopów aluminium – dzięki temu jego maksymalny udźwig wynosi aż 50 kg. Wyposażony jest w gwint 1/4", który umożliwia przymocowanie aparatu bądź kamery bezpośrednio na statyw ie, bez konieczności przykręcania głowicy. 

Genesis Base T-1 Mini Table Tripod 2

Genesis Base T-1 Mini Table Tripod 1

Genesis Base T-1 Mini Table Tripod 3

Genesis Base T-1 Statyw stołowy 1Płynna regulację wysokości statywu – od 4,5 cm do 15 cm – pozwala swobodnie, w zależności od potrzeb, dostosować kąt położenia aparatu względem powierzchni. Z kolei opór nastawiania kąta nachylenia nóg statywu regulowany jest za pomocą śrub imbusowych. Gumowe stopki zapewniają przyczepność na każdym podłożu, szczególnie dobrze sprawdzą się na śliskich, często również mokrych, blatach. Genesis Base T-1 będzie niezastąpiony wszędzie tam, gdzie zwykły statyw okaże się za duży. Ponadto, dzięki niskiej wadze i kompaktowym rozmiarom, T-1 może na stałe zagościć w każdej torbie fotograficznej.

Sugerowana cena detaliczna Genesis Base T-1 Statyw stołowy - 90 zł

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 
Nowości sprzętowe - RECSEA. Obudowy podwodne dla Sony RX100 i RX100 II
sobota, 25 października 2014 13:40    Drukuj Email

Firma Recsea zaprezentowała dwie nowe obudowy z serii CWS dla aparatu SONY RX100 w wersji pierwszej i drugiej. W przeciwieństwie do innych obudów Recsea wyprodukowane są one z tworzywa sztucznego oraz szkła akrylowego. Wraz z pojawieniem się nowej serii produktów wykonanych z tworzywa sztucznego sygnowanych znakiem "CWS", Recsea pragnie dotrzeć ze swoją ofertą do mniej zamożnych klientów.

RECSEA CWS-RX100 1

RECSEA CWS-RX100 2

Nowe obudowy wytrzymują ciśnienie wody panujące na głębokości do 50 m. W użyciu taka obudowa zaspokoi wymagania fotografa podwodnego nurkującego rekreacyjnie na niedużych głębokościach. Obudowa dedykowana aparatom SONY RX100 MK 1 i MK 2 waży około 544 g. Jest lekka i ergonomiczna. Obudowa ta posiada przyciski i pokrętła pozwalające na pełną obsługę wszystkich funkcji aparatu.

RECSEA CWS-RX100 3

RECSEA CWS-RX100II 4

 

Firma Recsea specjalizuje się w produkcji profesjonalnych obudów aluminiowych do aparatów i kamer wytrzymujących ciśnienie panujące na dużych głębokościach. Obudowy aluminiowe odporne na zanurzenie 100 m dedykowane były głównie profesjonalistom oraz entuzjastom.

RECSEA CWS-RX100II 5

 

RECSEA CWS-RX100II 6

Dla osób, które w przyszłości będą chciały zmienić aparat z SONY RX100 w wersji pierwszej na drugą, firma RECSEA przygotuje do sprzedaży zestaw części pozwalający na przystosowanie obudowy do nowego aparatu bez konieczności zakupu nowej obudowy.

RECSEA CWS-RX100-RX100II 7

RECSEA CWS-RX100-RX100II 8

RECSEA CWS-RX100-RX100II 9

RECSEA CWS-RX100-RX100II 11

RECSEA CWS-RX100-RX100II 12

RECSEA CWS-RX100-RX100II 13

RECSEA CWS-RX100-RX100II 14

Modele obudowy CWS-RX100 oraz CWS-RX100II posiadają domyślnie port obiektywu z gwintem M67 pozwalający, na używanie dodatkowych konwerterów szerokokątnych, rybie oko lub makro różnych producentów.

W zestawie z obudową podwodną RECSEA otrzymamy również pasek na rękę. Obudowa zgodna jest z wieloma akcesoriami firmy RECSEA. Cena nowej obudowy to koszt 2.650 zł. Jest ona ponad 1000 zł tańsza od swojego profesjonalnego aluminiowego odpowiednika.

W firmie RECSEA rozpoczeto już pracę nad tańszymi obudowami podwodnymi wykonanymi z tworzywa sztucznego dedykowanym aparatom SONY RX100 w wersji trzeciej oraz CANON PowerShot G7 X.

 

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 
Stabilizator do kamer Genesis GoPro HERO 3 i 4
środa, 22 października 2014 16:09    Drukuj Email

Firma NEXT77, wyłączny dystrybutor produktów marki Genesis informuje o wprowadzeniu do oferty stabilizatora Genesis ESOX. Jest to stabilizator do kamer sportowych GoPro HERO 3, HERO3+ oraz HERO4, który pozwala uzyskać stabilne i płynne ujęcia z ręki bez stosowania drogich, dużych i ciężkich systemów stabilizacji. Jego konstrukcja oparta jest o zespół dwóch bezszczotkowych silników elektrycznych oraz czujników żyroskopowych, dzięki którym kamera jest stabilizowana w dwóch osiach.

Genesis-ESOX-stabilizer-GoPro-02

Genesis ESOX jest wykonany w całości ze stopu aluminium. Zastosowanie tego typu materiału pozwala zminimalizować masę urządzenia oraz zagwarantować mu długą żywotność i wytrzymałość. Stabilizator zasilany jest przy pomocy trzech akumulatorów typu 16340 a dostarczana w zestawie ładowarka pozwala na ich szybkie ładowanie nawet z gniazda USB komputera.

Genesis ESOX jest łatwy w obsłudze i nie wymaga żadnych dodatkowych czynności. Może być łatwo transportowany dzięki swoim niewielkim rozmiarom i niskiej masie. Stanowi idealne narzędzie dla wszystkich użytkowników kamer GoPro HERO3 i HERO4, którzy chcą uzyskać efektowne i jednocześnie stabilne ujęcia. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

Stabilizator Genesis ESOX oficjalnie wchodzi do sprzedaży z dniem dzisiejszym i będzie oferowany w sugerowanej cenie detalicznej wynoszącej 939,- zł.

Cechy produktu:

 •  ekka, ważąca jedynie 300g konstrukcja wykonana z aluminium
 • precyzyjny, dwuosiowy system stabilizacji
 • możliwość regulacji położenia kamery w pionie
 • kompatybilny z kamerami GoPro HERO3/HERO3+/HERO4
 • zasilany trzema akumulatorami 16340 3.7V (dostarczane w zestawie)

Genesis-ESOX-stabilizer-GoPro-03

 

Genesis-ESOX-stabilizer-GoPro-04

Genesis-ESOX-stabilizer-GoPro-05

Genesis-ESOX-stabilizer-GoPro-06

Genesis-ESOX-stabilizer-GoPro-01

 

Specyfikacja techniczna:

 • Model: Genesis ESOX
 • Typ produktu: Stabilizator do kamer GoPro HERO3, HERO3+, HERO4
 • EAN: 5901698710095
 • Sugerowana cena detaliczna z VAT: 939,- zł
 • Gwarancja: 2 lata
 • Kompatybilny z kamerami:

- GoPro HERO3 White

- GoPro HERO3+ Silver

- GoPro HERO4 Black

- GoPro HERO4 Silver

 • Zasilanie: 3x akumulator 16340 3.7V
 • Maksymalny czas pracy: ok. 2h
 • Zakres temperatur: 10 – 50°C
 • Wymiary: 220x80x80mm
 • Materiał: aluminium
 • Waga (z akumulatorami/z kamerą): 300/395g

Sprzedawany zestaw zawiera:

 • stabilizator Genesis ESOX
 • ładowarka
 • przewód USB/MiniUSB (zasilania ładowarki)
 • zasilacz
 • 4x akumulator Li-ion 16340 3.7V 1800mAh
 • instrukcja obsługi

 

 

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 
Nowa głowica zębata XPRO GEARED HEAD od Manfrotto
poniedziałek, 13 października 2014 15:42    Drukuj Email

Po koniec pażdziermika dostępna będzie nowa głowica zębata Xpro Geared Head marki Manfrotto. Model MHXPRO-3WG dedykowany będzie do serii statywów 190 i 055. Zastosowanie w głowicy mechanizmu przekładni zębatych ułatwi precyzyjne kadrowanie obrazu.

Manfrotto poszerza swoją ofertę produktów XPRO o nową głowicę MHXPRO-3WG z przekładnią zębatą. Dedykowana jest do nowej serii statywów 190 i 055, wzbogacając tym samym ofertę głowic z przekładnią zębatą o nowy model.

 

MHXPRO-3WG 4

MHXPRO-3WG 1

MHXPRO-3WG 2

MHXPRO-3WG 5

MHXPRO-3WG 3

 

Nowa głowica jest lekka, ma zwartą budowę i jest znakomitym rozwiązaniem dla zaawansowanych hobbistów oczekujących maksymalnej precyzji za rozsądną cenę.

Precyzyjne kadrowanie
Dzięki opatentowanemu mechanizmowi przekładni zębatych, precyzyjne kadrowanie obrazu odbywa się za pomocą ergonomicznych pokręteł, ruchem mikrometrycznym w trzech osiach.

Szybkość
Szybkie przestawienie głowicy w nowe położenie realizuje się poprzez ściśnięcie dźwigni z pokrętłem.

Kompaktowa
Wykonana z Adapto (technopolimeru), nowa głowica waży zaledwie 0,75 kg i tym samym jest najlżejszą głowicą z przekładniami zębatymi wyprodukowaną kiedykolwiek przez Manfrotto.

Wygoda
Głowica wyposażona jest w najpopularniejszą na świecie płytkę 200 PL Light, wykonaną z technopolimeru wzmocnionego włóknem szklanym.

Nowa głowica produkowana jest we Włoszech. Będzie dostępna od 20.10.2014 r.

 

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 
Nowe lekkie statywy Benro iTrip oraz monopody Versatile
środa, 27 sierpnia 2014 19:36    Drukuj Email

Firma Foto-Technika poinformowała, że wprowadza do swojej oferty nowe modele statywów i monopodów marki Benro. Lekki i kompaktowy statyw z serii iTrip można w prosty sposób przekształcić w monopod. Dedykowane dla filmowców monopody Versatile wyposażone zostały m.in. trójnożną składaną podstawę.IT15-2

Dwa nowe statywy Benro iT15 oraz iT25 oraz nowa seria monopodów wideo Benro Versatile.

benro-versatile

 

IT15-1

Statywy Benro iTrip oraz monopody Versatile

Statywy serii iTrip Przydatne podczas podróży statywy z serii iTrip zostały tak zaprojektowane, by sprostać coraz większym potrzebom fotografów, którzy oczekują stabilnego i przenośnego sprzętu. To lekkie i kompaktowe statywy które można w prosty sposób przekształcić w monopod. Nogi kompaktowego iTrip składają sie pod kątem 180°, co czyni go wystarczająco małym, by zmieścił się w przenośnej torbie podczas podróży. Struktura blokowania głowicy all-in-one jest dobra do szybkiego ustawienia pozycji i blokowania. Statywy Benro iTrip oraz monopody Versatile Statywy Benro iTrip oraz monopody Versatile Oprócz wszystkich zalet serii Universal Travel, statywy z serii iTrip mają dodatkowe udogodnienie w postaci odłączanej nogi, która może być zmieniona w monopod. Noga z piankowym uchwytem może być połączona zarówno z głowicą, jak i kolumną centralną. Statywy posiadają 3-stopniową regulację kąta nachylenia nóg.

W skład zestawu wchodzi również wysokiej jakości pokrowiec.

IT25-4

Dane techniczne:

Model iT15

 • Sekcje: 5
 • Max. Wysokość (mm): 1475
 • Wysokość po złożeniu (mm): 395
 • Kąty pochylenia nóg: 21, 55, 70
 • Waga (kg): 1.26
 • Max. Udźwig (kg): 4
 • Monopod+kolumna centralna (mm): 1435
 • Monopod+kolumna centralna+głowica (mm): 1520


Model iT25

 • Sekcje: 5
 • Max. Wysokość (mm): 1545
 • Wysokość po złożeniu (mm): 415
 • Kąty pochylenia nóg: 21, 55, 70
 • Waga (kg): 1.61
 • Max. Udźwig (kg): 6
 • Monopod+kolumna centralna (mm): 1520
 • Monopod+kolumna centralna+głowica (mm): 1610

Sugerowane ceny detaliczne statywów:

 • iT15 - 349 zł
 • iT25 - 429 zł

IT25-5

Monopody video Versatile
Monopody video A38TD, A48TD oraz A49TD z trójnożną składaną podstawą VT1 są dedykowane do pracy z lustrzankami oraz kamerami video. Komfort pracy zwiększa ergonomiczny uchwyt Pan Bar który oferuje płynny ruch poziomy i pionowy. Nowym rozwiązaniem jest składana trójnożna podstawa VT-1 zapewniająca idealne, stabilne zabezpieczenie dla Twojego sprzętu podczas filmowania. Posiada ogranicznik regulujący maksymalne nachylenie monopodu oraz śrubę o gwincie 3/8 cala.

Sugerowane ceny detaliczne:

 • A38TD - 239 zł
 • A48TD - 269 zł
 • A49TD - 279 zł

IT25-6

 

IT25-7

Monopody A38TDS2, A48TDS4 oraz A49TDS4 to modele wyposażone w głowice S2 lub S4 oraz stopkę VT-1.

Głowica S2 to niewielka głowica dedykowana do pracy z lustrzankami i małymi kamerami video. Wykonana ze stopów magnezu jest trwała i odporna na uszkodzenia. Wbudowana poziomica. Gwint 3/8 cala umożliwia stosowanie głowicy na niemal każdym statywie czy monopodzie. Maksymalne obciążenie to 2,5kg.
Większa głowica S4 również wykonana jest ze stopów magnezu, współpracuje z lustrzankami i małymi kamerami. Oferuje niezależne blokady obrotu i pochylenia a zakres pochylenia wynosi od -75 do +90 stopni. Maksymalny udźwig głowicy to 4kg.

IT25-8

Sugerowane ceny detaliczne:

 • A38TDS2 - 419 zł
 • A48TDS4 - 589 zł
 • A49TDS4 - 599 zł

Dane techniczne:

Model A38TD

 • Sekcje: 4
 • Max. Wysokość (mm): 1625
 • Wysokość po złożeniu (mm): 540
 • Waga (kg): 0,93
 • Max. Udźwig (kg): 18
 • Model A48TD
 • Sekcje: 4
 • Max. Wysokość (mm): 1735
 • Wysokość po złożeniu (mm): 575
 • Waga (kg): 1,04
 • Max. Udźwig (kg): 20

 

IT25-9
Model A49TD

 • Sekcje: 5
 • Max. Wysokość (mm): 1975
 • Wysokość po złożeniu (mm): 555
 • Waga (kg): 1,11
 • Max. Udźwig (kg): 25


Model A38TDS2

 • Sekcje: 4
 • Max. Wysokość (mm): 1714
 • Wysokość po złożeniu (mm): 629
 • Waga (kg): 1,33
 • Max. Udźwig (kg): 2,5


Model A48TDS4

 • Sekcje: 4
 • Max. Wysokość (mm): 1836
 • Wysokość po złożeniu (mm): 676
 • Waga (kg): 1,92
 • Max. Udźwig (kg): 4

IT25-10JPG

 

IT25-11Model A49TDS4

 • Sekcje: 5
 • Max. Wysokość (mm): 2076
 • Wysokość po złożeniu (mm): 656
 • Waga (kg): 1,99
 • Max. Udźwig (kg): 4


Wszystkie produkty Benro od 1 lipca są objęte 7 letnią gwarancją dystrybutora.

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 0 Votes )
 
Podwodna obudowa Ikelite dla Sony RX100 III
środa, 06 sierpnia 2014 23:07    Drukuj Email

Na rynku dostępna jest już obudowa firmy Ikelite, przygotowana specjalnie dla Sony Cyber-shot DSC-RX100 III.. Pozwala ona zanurzyć się z aparatem na głębokość do 60 metrów.
ikelite-sonyr3-1

kelite-sonyrx3-3

Obudowa Ikelite dla Sony RX100 III wykonana została z przeźroczystego poliwęglanu. Wyposażona jest w liczne pokrętła i przyciski, dzięki którym można sterować niemal wszystkimi funkcjami aparatu.
ikelite-sonyrx3-2


W przedniej części obudowy znajduje się specjalny port obiektywowy o średnicy 67 mm, do którego można podłączyć zewnętrzne konwertery makro lub szerokokątne, m.in. Ikelite W30 czy Inon UWL-H100. Oprócz tego do obudowy mogą być przyłączane 3-calowe filtry barwne oraz synchronizowane światłowodowo zewnętrzne lampy błyskowe.
Obudowa Ikelite dla Sony RX100 III waży nieco ponad kilogram. W Polsce można ją kupić za ok. 1700 zł.

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

( 1 Vote )
 


Strona 1 z 19