Kategoria: Wystawy
Odsłony: 1845

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Zbigniewa Polita "Pozdrowienia z przeszłości"  w środę 9 lipca 2014 r. o godz. 18.00.

Autor o sobie i o wystawie:
Jestem producentem maszyn do sitodruku. Wynalazcą, nauczycielem i satyrykiem. Fotografią ambitną zajmowałem się już w latach 70-tych. Ale późniejsze lata to okres, w którym całkowicie poświęciłem się pracy dla rodziny i przy rozwoju przedsiębiorstwa. Od czterech lat bardzo intensywnie fotografuję. Interesują mnie w szczególności fotografia pejzażu, ruin zamków i starych maszyn. Ostatnio również wciąga mnie tematyka akrobacji lotniczych. Zauważyłem, że widzowie dzielą się na dwie grupy: na tych, którzy patrząc na fotografię, analizują jedynie jej aspekty techniczne czyli dywagują nad użytym sprzętem, ostrością, balansem bieli itp., oraz na tych, którzy przeżywają obraz i wczytują się w intencje i zamysł autora. Zaliczam się do tej drugiej grupy. Uważam, że w twórczości amatorskiej, tej najprawdziwszej, bo wynikającej z wewnętrznej potrzeby, samo zajmowanie się twórczością artystyczną jest ważniejsze niż stworzone dzieło… Stare maszyny… Transformacja funkcji. Dramat, ale piękno… Kiedyś pełne energii, wymyślane, konstruowane i produkowane, całą swą mocą pomagały człowiekowi. Dzisiaj są już tylko wspomnieniem swej technicznej świetności. Ale na szczęście dzięki naszej wrażliwości na piękno, coraz częściej zaczynają pełnić funkcję estetyczną, kojąc nasze oczy i szerzej – nasze zmysły. Nie jedna z nich w swej żelaznej duszy cieszy się, bo już w inny sposób, ale znów może dumnie spoglądać wokoło i z przyjemnością służyć człowiekowi…

Zbigniew Polit

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej
Stara Prochownia
Warszawa, Stare Miasto, ul.Boleść 2

Galeria czynna codziennie w godzinach: 11:00-19:00

Stara prochownia zbigniew polit 1

fot. Zbigniew Polit

Stara prochownia zbigniew polit 2

fot. Zbigniew Polit

Stara prochownia zbigniew polit 3

fot. Zbigniew Polit

Stara prochownia zbigniew polit 4

fot. Zbigniew Polit