Kategoria: Wystawy
Odsłony: 1340

Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza na wernisaż wystawy "Zamkowe pejzaże alternatywne" Bogumiły Piazza-Składanowskiej w Malborku w czwartek 26 czerwca o godz. 17:00, Łaźnia Infirmerii na Zamku Średnim.

Wystawa jest autorskim spojrzeniem na malborski zamek. 40 prac wykonanych jest w szlachetnej technice dwuchromianowej gumy wiedeńskiej, jednej z najstarszych a zarazem najbardziej trwałych technik znanych w fotografii. To technika piktorialna, w której kluczową rolę odgrywa ręczna praca nad odbitką, mająca istotny wpływ na efekt końcowy i pozwalająca na uzyskanie prac unikatowych i niepowtarzalnych.

Autorka, Bogumiła Piazza-Składanowska tak pisze o sobie i swym fotografowaniu:
„Fotografuję, bo lubię... kocham to robić! Urodziłam się i mieszkam w Gdańsku. Fotografią zainteresowalam sie już w szkole podstawowej, ale na poważnie moja przygoda z "nią" zaczęła się w 1996 roku. Jestem członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Uczestniczyłam w wielu wystawach i konkursach zdobywając nagrody i wyróżnienia. Zdjęcia moje publikowane są w wydawnictwach albumowych ukazujących piękno Polski. Najchętniej spełniam się w fotografii portretu i pejzażu“.

Muzeum Zamkowe w Malborku, Łaźnia Infirmerii na Zamku Średnim
Wernisaż w czwartek 26 czerwca o godz. 17:00

Ekspozycję można oglądać do 31 sierpnia 2014

Patronat artystyczny: Okręg Gdański Związku Polskich Artystów Fotografików

zpa-bps-400 big